top of page

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 grudnia 2023r 

   I Niedziela Adwentu

.

  1. ZACZYNAMY ADWENT! Wraz z I Niedzielą adwentową rozpoczynamy Rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Bartosz Mitkiewicz - proboszcz z Bierutowa i wykładowca PWT we Wrocławiu. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Spowiedź w czasie każdej Mszy św. rekolekcyjne, natomiast we wtorek spowiedź wraz z księżmi z dekanatu: od 8.30 i od 17.30 (w Godowej od 16.30). W środę na zakończenie Rekolekcji zbierana taca będzie naszym podziękowaniem dla ks. Rekolekcjonisty.

  2. W czasie Rekolekcji (poniedziałek -środa) kancelaria parafialna czynna od 10.00 do 12.00. 

  3. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału Roratach. Zapraszamy z lampionami od poniedziałku do piątku o 17.00, ale zaczynamy po Rekolekcjach czyli w najbliższy czwartek. 

  4. Zachęcamy do nabycia świec Wigilijne Dzieło Pomocy Caritas - małe po 10 zł, duże po 20 zł. 

  5. Trwa rozprowadzanie Opłatków na wigilijny stół na terenie naszej parafii. Złożone ofiary pomogą w opłaceniu rachunków za ogrzewanie oraz za naprawę krzyży Drogi Krzyżowej. 

  6. Od przyszłej niedzieli (10 grudnia)  młodzież naszej parafii rozprowadzać będzie sianko (i świecie) na stół bożonarodzeniowy. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na działalność wspólnoty młodzieżowej naszej parafii.

  7. Także w przyszłą niedzielę (II niedzielę adwentu) przypada Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tradycyjnie będzie organizowana zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom na na wschodzie.

  8. W piątek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św o 7.00, 9.00 i 17.00, w Gogołowicach o 16.00, w Godnowej o 17.00

  9. W przyszłym roku planujemy pielgrzymkę autokarową do Lourdes od 7 do 14 kwietnia.  Szczegóły na plakatach. Zapisy u ks. proboszcza do 10 grudnia. Bardzo proszę nie odkładać decyzji o udziale w pielgrzymce na później. Jeśli nie uzbieramy odpowiedniej grupy chętnych, do pielgrzymki nie dojdzie.

 

 

Błogosławionego czasu Adwentu i owocnych Rekolekcji parafialnych.ks. Grzegorz Stój


 

ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW – 10 grudnia (niedziela) w parafii św. Franciszka we Wrocławiu. PLAKAT.

JERYCHO RÓŻAŃCOWE I PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ. W dniach od 1 do 8 grudnia odbędzie się Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny oraz peregrynacja Obrazu Matki Bożej Łaskawej, Strażniczki Polski pod hasłem: "Maryjo, uratuj Polskę dla Chrystusa!". 
Rozpoczęcie Jerycha w piątek, 1 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00 w parafii pw. Opieki św. Józefa i Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, u Karmelitów Bosych we Wrocławiu. Modlitwa różańcowa przez 7 dni i nocy przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast przywitanie Obrazu w pierwszą sobotę miesiąca, 2 grudnia o godz. 11.00. Szczegółowy plan na PLAKACIE i na: www.wroclaw.karmelicibosi.pl Jerycho Różańcowe z peregrynacją Obrazu potrwa przez 5 tygodni. Rozpoczęło się w Gdańsku, następnie Zamość, Wrocław, Szczecin i zakończenie w Białymstoku. Wybrano te miasta, aby Obraz Matki Bożej Łaskawej, Strażniczki Polski, mógł przejść przez Polskę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja strzegła naszej Ojczyzny przed wszelkim złem. 

KURS dla NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY Eucharystii będzie organizowany w naszej Archidiecezji od miesiąca lutego. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym czasie.

PRZED NAMI: DIECEZJALNE SPOTKANIE dla DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH - „Iskra". Dziecięce Spotkanie Muzyczne. Parafialne schole dzieci szkół podstawowych zapraszamy na diecezjalne spotkanie muzyczne, które odbędzie się 6 kwietnia 2024 r., o godz. 15, w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. W programie m.in. mini warsztaty muzyczne, prezentacja scholi (jedna piosenka), agapa, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Celem spotkania jest wsparcie i docenienie wszystkich zaangażowanych w dzieło schol parafialnych.
O ZGŁOSZENIA PROSIMY DO KOŃCA LISTOPADA 2023 r. na kontakt: iskradsm@gmail.com.

 

bottom of page