top of page

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 marca 2024r.  

III Niedziela Wielkiego Postu

.

 1. Dzisiaj przy wszystkich milickich kościołach trwa charytatywny kiermasz ciast - dochód będzie przekazany na leczenie Antoniny Bender. Szczegóły na plakatach.

 2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o 13.00 dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. 

 3. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątki Drogi Krzyżowe, w niedziele Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 16.00. 

 4. Zachęcamy do kupna paschalików wielkanocnych Caritasu po 20 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii. Nie ma już baranków z białej czekolady.

 5. Od jutra do czwartek do godz. 9.00 można zwozić tzw. elektrośmieci. Prosimy je składać na placu przy plebani przy bocznym murze. Szczegóły na plakatach - dochód z tej akcji przeznaczona jest na Misje.

 6. Zapraszamy wszystkich chętnych do wiosennego sprzątania wokół naszego kościoła. Zaczynamy we wtorek 5 marca o godz.15.00.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Potrwają one do środy włącznie, we wtorek dzień spowiedzi. Poprowadzi je ks. Piotr Rozpędowski - diecezjalny duszpasterz młodzieży.

 8. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Dystans ok. 45 km z Milicza do klasztoru w Głębowicach pokonuje się nocą w grupach ok. 5-10 osobowych. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą 15 marca o godzinie 18:00 w kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Zakończenie planowane jest w sobotę 16 marca w godzinach porannych w Głębowicach. Koszt autokaru powrotnego to ok. 50zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowe numery gazet przy wyjściu na stoliku. Polecamy tzw. numer ekstra GN o celibacie.

 10. Ks. Michał z parafii św. Andrzeja Boboli zaprasza na pielgrzymkę lotnicza do Lourdes od 26 do 30 sierpnia br. Ks. Andrzej Buryła organizuje pielgrzymkę do Medjugorie od 20 do 26 kwietnia br.. Zapisy u ks. Andrzeja, szczegóły na plakatach i w zakrystii.

 11. Owocnego czasu Wielkiego Postu!

OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI w związku z protestami rolników – do wiadomości.

We wtorek 19 marca: Uroczystość św. Józefa - jest to święto patronalne J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Z tej okazji w katedrze, w sobotę 16 marca o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. Również 19 marca, przypada 11 ROCZNICA INAUGURACJI PONTYFIKATU PAPIEŻA Franciszka, oraz 8 rocznica konsekracji biskupiej J. E. Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz biskupa pomocniczego naszej archidiecezji.

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA Katolickiej Odnowy w Duchu świętym Archidiecezji Wrocławskiej: 9 marca 2024 r. Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego -Wrocław, ul. Horbaczewskiego 20. PLAKAT i program.

 

bottom of page